.

.

niedziela, 27 marca 2011

TAO

W chińskiej kosmologii, Jin i Jang są przeciwnymi sobie pierwiastkami, w wyniku połączenia się których powstał cały Wszechświat. Jin i Jang są elementami jedni - Tao. 
     Jing i jang symbolizują dwie przeciwstawne energie, które tworzą całość. Każda z tych dwóch sił zawiera w sobie początek tej drugiej, którego nigdy nie da się stłumić, a jedna energia bez drugiej nie mogłaby się przejawić.
Symbol Tao uczy akceptacji siebie, otaczającego świata i wydarzeń życia codziennego. Tao zachęca, aby cieszyć się z tego, co się ma, ze swoich wewnętrznych bogactw i z rzeczywistości takiej, jaką ona jest.

Twoje wewnętrzne bogactwo nie straci nigdy blasku, ani nikt go nie ukradnie. Możesz je rozdawać i dzielić się nim, a ono i tak wzrasta i pozostaje u rozdającego. Zgodnie regułą to, czym się dzielisz to się mnoży.

Dzięki akceptacji następuje integracja, pojawia się wewnętrzny spokój i zaufanie do Sił wyższych. To wszystko otwiera na różne źródła dobrodziejstw tego świata, otwiera serce na miłość i szczęście.

Tao oznacza drogę.

Tao to ciągły przepływ naturalnej i spontanicznej zmiany. Tao jest jak rzeka, która płynie nie zwracając uwagi na krajobraz. Tao uczy nas akceptacji tego, co jest teraz, akceptacji nas w tym wszystkim. Głosi, że wprowadzanie zmian i stawianie oporu nurtowi życia prowadzi do smutku i nieszczęścia. Harmonia i równowaga powstaje wówczas, gdy pozwalamy na to by życie samo nas niosło.

Wykorzystałam ten symbol do zrobienia broszek - co prawda kolorystyka  nie moja i niezgodna z oryginałem. Ale kto by się tym przejmował? Wiosna jest i chce mi się kolorów...
Miłej niedzieli życzę i uraczam Was filiżanką kawy( zdjęcia zapożyczone z netu):
smakowitym kąskiem z kolosalną ilością cukru dającego ciału tak potrzebną wiosną energię.
A w wolnej chwili po prostu zróbcie sobie broszkę TAO! 

2 komentarze:

  1. piękne broszki :)
    ah! zachciało mi się kawy i ciasta

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, kawa to jest coś co może mnie zmusić do odejścia od laptopika;-)
    Śliczne broszki!

    OdpowiedzUsuń