.

.

niedziela, 27 czerwca 2010

FIOLET Z SZUFLADYAnimatorki z SZUFLADY  rzuciły wyzwanie  w kolorze fioletowym.
Banalnie zabrzmi - ale to mój ulubiony kolor.
Odpowiedzią na wyzwanie jest powyżej zamieszczona  haftowana makatka lub zawieszka (wg uznania).
Pierwsze skojarzenie z kolorem fioletowym, to najczęściej LAWENDA i jej duszny zapach. Ponieważ ostatnio uczę się haftu wstążeczkowego, to siłą rzeczy pierwszy z brzegu kawałek  fioletowej wstążki "robi" tutaj za lawendę. Zdjęcie niestety nie najlepszej jakości, ale fotograf ze mnie marny i po kilkunastu próbach zniechęciłam się i wstawiłam zdjęcie, które może nie oddaje prawdziwego koloru i urody makatki, ale za to pokazuje jej szczegóły.
Grzebiąc w necie, doszukałam się takiej oto wykładni znaczenia koloru fioletowego wg tarota. Nie do końca jestem przekonana do takiej symboliki. Ja lubię kolor fioletowy, ponieważ mnie uspokaja i ułatwia poskładanie myśli.
Znaczenie i symbolika koloru fioletowego, a charakter człowieka
Gdy człowiek identyfikuje się z fioletem to z całą pewnością można powiedzieć, że jest pełny intuicji i uczuć, wielkoduszny oraz władczy.

Ze wszystkich kolorów ten posiada najwięcej intuicji, niczym ametyst pełen jest ducha i myśli. Ci, którzy go wybrali, niekiedy kryją się w cieniu niczym fiołki, w innym zaś czasie są szlachetni i władczy niczym książęta. Posiadają jednak niezwykle (zarówno dla siebie jak i dla innych) zalety. Ich wzrok kieruje się ku gwiazdom raczej niż ku ziemi. Z powodu swojej wrażliwości rzadko i z trudem ufają innym do końca.

Wiele uwagi poświęcają oni sprawom ducha i inni uważają ich za religijnych. Niezależnie jak ich nazwać, przenika ich zawsze głęboka wiara. Czucie jest ich zaletą: umieją pomóc nie tylko sobie, ale i innym w znalezieniu właściwej drogi. Jeżeli do nich należysz, zawsze bądź posłuszny samemu sobie - doprawdy jesteś niczym klejnot wśród ludzi.

Kolor fioletowy to magia zewnętrznej otoczki płomienia, to ślad dymu z kadzidła, to czasami tajemniczy poblask zachodzącego słońca... To wszystko, co niezwykłe, niecodzienne, tajemnicze... Jest to ulubiony kolor ezoteryków i księży, osób, które poszukują odpowiedzi na najdziwniejsze pytania, dotyczące sensu życia i śmierci. To właśnie kojący i wyciszający fiolet pobudza nas do tego, by oderwać się od szarej codzienności i poszukać czegoś więcej, czegoś, czego nie można zmierzyć, zważyć, ani kupić w sklepie.

Kolor ten ubierają osoby zajmujące się własnym rozwojem, interesujące się psychologią i tajemniczą stroną istnienia. Skrajnie podoba się ludziom, dla których jedyny życiowy wyznacznik to treść kazania wygłoszonego z ambony, ludziom, którzy opierają się jedynie na swoim wyznaniu, odrzucając ślepo każdą inną możliwość, ludziom, dla których celem życia jest osiągnięcie zbawienia. W większości wypadków jest to jednak kolor osób, które poszukują, które chcą zrozumieć po co tu przychodzimy, ponieważ tajnym odpowiednikiem fioletu jest BIAŁY.
Chętnie ubieram się na fioletowo. Z makijażem w kolorze lila i fiolet lepiej nie przesadzać, bo pięknie imituje siniaki - wobec czego efekt czasem bywa odwrotny od zamierzonego. Ściany mojego pokoju pomalowałam na kolor lila, nawet w kuchni znalazł sie fioletowy "akcent":

1 komentarz:

  1. Śliczna praca:)dziękuję w imieniu swoim i Projektantek za udział w Szufladowej zabawie:)Zapraszam na kolejne :)

    OdpowiedzUsuń