.

.

wtorek, 7 czerwca 2011

Męcze ten sutasz dalej...

Oceńcie same - czy ta broszka jest przeładowana koralikami?  Usłyszałam taką uwagę z ust osoby profesjonalnie zajmującej się tworzeniem sutaszowej biżuterii. Podobno zasada jest taka, że sznurki powinny dominować i na dodatek podobno najlepiej jest, gdy kolory sutaszu są  kontrastowe. Kłopot w tym, że mnie najbardziej podobają się kompozycje monochromatyczne lub w różnej tonacji jednej barwy. Nie korzystam z gotowych wzorów i nie tworzę najpierw projektu - po prostu biorę sutasz w ręce i szyję, pomysły rodzą się w trakcie pracy.  Z czasem trzeba będzie się jednak opierać na wstępnych projektach i w tym się muszę podszkolić. Jestem krytycznie ustosunkowana do własnych prac i ciągle coś tam niefajnego w nich znajduję. Powiem tak - do komercyjnego obrotu to się jeszcze nie nadaje, ale jak zrobiłam, to pokazuję!


9 komentarzy:

 1. Hm...nie znam się na sutaszu, mogę jedynie ocenić według swojego gustu ;)
  I osobiście lubię więcej koralików,jest wtedy bogatsza, a ja na dodatek taka sroczka jestem ;) więc mi się bardzo podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie szyję, ale sutasz faktycznie ma to do siebie, że składa się z większej ilości sznurków niż koralików. Ale zawsze możesz być prekursorką innego stylu w sutaszu. Po co robić wszystko tak samo?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy widziałaś może bloga http://lara-egaree.blogspot.com/, tam pełno sutaszu (chyba najlepiej obejrzeć całą galerię) i skoro go pełno, to jest profesjonalny, a różnie bywa z ilością koralików. Wcale nie tak zawsze jest kontrastowo, monochromatyczne są tez przepiękne. Twoje, zwłaszcza że improwizowane, są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pokazuj, pokazuj. Mnie się wszystkie podobają!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się podobają te odcienie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. cudo :*
  kochana zapraszam tutaj :*
  kazda pomoc sie liczy
  http://psie-smutki.blogspot.com/2011/06/sunia-kama.html

  OdpowiedzUsuń
 7. wow,ale fioletowe cudo
  nie robisz candy przypadkiem? chętnie ustawię się w kolejce :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. nie znam się na sutaszu.
  Piękny wisior zrobiłaś z turkusikami, bo ja lubię turkusy

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie się podobają monochromatyczne :)- Jako że nie znam zasad kompozycji sutaszu - ale mi to nie przeszkadza i jeśli będę robić to wydaje mi się że też raczej w jednej tonacji

  OdpowiedzUsuń