.

.

czwartek, 29 grudnia 2011

Podpowiedzcie...

jak rozwiązać problem. Nie mogę umieszczać zdjęć na blogu, ponieważ blogger podaje komunikat o przekroczeniu limitu transferu zdjęć i odsyła do strony na której sugeruje zakup przestrzeni dyskowej. Jak obejść ten problem bezgotówkowo i technicznie najłatwiej?

7 komentarzy:

 1. Eeeeee... to coś takiego może się zdarzyć?????

  OdpowiedzUsuń
 2. Musiałaś w takim razie dawać za duże zdjęcia - gdy na Picasę (a tam wrzuca bloger) daje się zdjęcia pomniejszone, konto bezpłatne wystarcza na bardzo długo. Ale tej płatnej nie ma się co bać. Ja sobie w roku ubiegłym zwiększyłam sama - bo robię na Picasie dużo galerii i koszt na rok takiej powiększonej przestrzeni to jest 20 zł (5$) - a zwiększa się limit 10 razy. Generalnie jednak polecam zmniejszanie zdjęć, zanim się ja na bloga wrzuci, bo duże są niepotrzebne. Ja mam z aparatu zdjęcia wielkości 2-3 tys. pikseli, a na bloga spokojnie starczają o szerokości 530 pikseli. Do zmniejszania i obróbki używam programu ACDSee.

  http://anek73.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Anek73 ma rację trzeba zmniejszac zdjęcia. Ja swoje ostatecznie obrabiam w Paincie.
  A jeśli nie chcesz tego robic, to widziałam, że dziewczyny zakładają nowy blog z informacją na starym adresie.
  serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez nie wiedzialam, ze takie cos moze sie zdarzyc! Mam nadzieje, ze uda Ci sie obejscten problem bez wydatkow...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też zmniejszam fotki i wtedy zamieszczam takie mało zajmujące - ja mam bloga na bloxie i jak przekrocze limit -za kilka dni konto mi się powieksza i znow mogę dodawać:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaloguj się na picasie tym loginem i hasłem co na bloga i tam zobaczysz, jak się sprawy mają. Po prawej jest informacja, ile miejsca jest wolne a ile zajęte.
  Jak masz zajęte całość, to załóż na inne konto gmail nową galerię na picasie i najpierw tam wrzucaj zdjęcia, potem za pomocą linka zamieszczaj na blogu. Nie trzeba przecież zakładać nowego bloga. Tylko to trochę więcej zachodu.
  Możesz też przejrzeć stare zdjęcia i wyrzucić niepotrzebne.
  No i dodawać zmniejszone, na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sprawdz też na picasie czy wszystkie zdjecia sa potrzebne- on przechowuje ( i blokuje tym miejsce) wszystkie zdjęcia jakie kiedykolwiek wrzuciłaś na bloga...np stare candy!!! warto z tym zrobić porządek i je pousuwać. Ja byłam w szoku jak zobaczyłam u siebie ile tego jest!!
  pozdrawiam Noworocznie!

  OdpowiedzUsuń